KARAKÖPRÜ DEZENFEKTE TİMİ DOĞUKET MAHALLESİNDE

Karaköprü de koronaviüs alınan tedbirler kapsamında oluşturulan özel dezenfekte timi Doğuken mahallesinde yolları köpüklü suyla yıkayarak dezenfekte etti.

Karaköprü de tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgınına karşı ilçede bulunan caddeler, mahalleler otobüs durakları, bina içleri başta olmak üzere tüm ortak kullanım alanları düzenli olarak dezenfekte ediliyor.

Karaköprü Belediyesi tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgınına karşı önlemlerini artırdı. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan dezenfekte timi, ilçe genelinde bulunan tüm ortak kullanım alanlarında oluşabilecek bakteri ve virüs tehditlerini en aza indirmek amacıyla dezenfekte ediyor.

İlçe genelinde devam eden çalışmalar kapsamında Batıkent mahallesi  ardından bugün Doğukent Mahallesini kapsamlı bir şekilde sterilizasyon yaptı. Doğukent mahallesinde kapsamlı dezenfekte çalışması yapan ekipler yol, kaldırım, çöp konteynırları,  ve bina içlerini   dezenfekte etti.

Koronavirüs  ile mücadele kapsamında mahallelerinde  yol, kaldırım, bina içleri gibi ortak kullanım alanlarının dezenkte edildiğini belirten  Doğukent Mahallesi Muhtarı Ahmet Kızılateş,  yapılan hizmetlerden dolayı  Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ve çalışanlarına teşekkür etti.

Dezenfekte timi, plan ve program dahilinde tüm mahallelerde sterilizasyon çalışmasını ara vermeden sürdürecek.