BAŞKAN NİHAT ÇİFTÇİ KARAKÖPRÜLÜ ANNELERLE BULUŞTU

Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, anneler günü dolayısıyla düzenlenen programda Karaköprülü annelerle bir araya geldi

Anneler Gününü özel kılmak adına düzenlenen etkinlikte Başkan Nihat Çiftçi ve eşi Sema Çiftçi Karaköprülü annelerle buluşurken, annelere günün anısına karanfil hediye edip davete katılımları için teşekkürlerini ilettiler.

Etkinlikte annelere hitap eden Başkan Nihat Çiftçi, tüm hanımların anneler günün kutlayarak konuşmasına başlarken, “Toplumumuzda iyi çocuğa ihtiyaç var ve bu da sizin elinizde şekilleniyor. Karaköprü’nün, Şanlıurfa’nın ve Türkiye’nin size ihtiyacı var. Siz evladınızı ahlaklı, faydalı, verimli, hakkı ve hukuku bilen olarak yetiştirirseniz işimiz daha kolay olur.

Anne içinde bulunduğu aile kurumundaki fonksiyonunu bilmezse biz güçlü toplum olamayız, güçlü toplum annenin elindedir” dedi.

 

‘TÜRKİYE’DE BİR İLK OLARAK KADIN HEMŞERİLİK MECLİSİNİ KURDUK’

Karaköprü Belediyesi olarak kadınlar için bir ilke imza attıklarına dikkat çeken Başkan Nihat Çiftçi şu ifadeleri kullandı: “Kadınlar bizim için önemlidir ve meclisimizde ilk aldığımız karar Kadın Hemşerilik Meclisini kurmak oldu. İlçemizdeki kadınların duygu ve düşüncelerini bu meclis vasıtasıyla belediyemizin iş ve işlemlerine yansıtacağız.

Yalnızca kadınlardan oluşan bir meclis Türkiye belediye tarihinde bir ilk olarak tarafımızdan kuruldu. Karaköprü Belediyesi olarak bunu başardığımız için meclis üyesi arkadaşlarımıza ve ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Anneler toplum açısından çok önemli varlıklardır çünkü çocuk sizin elinizde şekilleniyor. Ahlakıyla, davranışlarıyla, eğitimiyle, temizlik anlayışıyla evlatlarımız sizin elinizde gelişiyor. Anneler olarak bu toplumun yükünü taşıyorsunuz.

Tarlada, bostanda, bağda kısaca her yerde izi olan başta annemin, benimle hayat mücadelesi veren kıymetli eşimin ve tüm annelerin gününü kutluyorum. Annelerin değeri birbirinden ayrılamaz. Anneler hepsi kutsal, hepsi değerli ve kıymetlidir.”