SEYRANTEPE'YE 21 BİN METREKARELİK DEV PARK KAZANDIRILIYOR

Karaköprü Belediyesi ilçede yeşil alan oranını artırmak için çalışırken, Seyrantepe Mahallesine 21 bin metrekare alanda dört etaptan oluşan büyük bir park kazandırılıyor

Karaköprü Belediyesi ilçede yeşil alan oranını artırmak için yeni park yapımı çalışmalarını sürdürüyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince ilçeye yeni yeşil alanlar kazandırılması için program dahilinde çalışmalar gerçekleştiriliyor.

İlçenin hızla büyüyen yerleşkelerinden olan Seyrantepe Mahallesi'nde vatandaşlar için dinlenme ve yaşam alanı oluşturma adına 21 bin metrekare alan üzerinde 4 etaptan oluşan büyük bir park kazandırılıyor. Yeni parkın çevre düzenleme faaliyetinin ardından ağaçlandırma ve park mobilyası montajı işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte yeni park vatandaşların hizmetine sunulacak.

Özellikle konutlaşma alanlarında vatandaşların nefes alıp zaman geçirebilecekleri yeşil alanlar oluşturmaya önem veren Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin talimatıyla her yıl ilçeye ciddi oranda yeşil alan kazandırılırken, 2023 yılında şu ana kadar 70 bin metrekare alanı kapsayan 10 adet yeni park yapıldı.

Başkan Metin Baydilli, Karaköprü'de vatandaşların dinlenip yeşil alanlarında nefes alabilecekleri yeni parklar kazandırma hedefiyle yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerine değinerek Seyrantepe Mahallesinde yapılacak büyük parkın önemli bir yeşil alan ihtiyacını karşılayacağına dikkat çekti.

Başkan Baydilli: “Karaköprü Belediyesi olarak yeşil alan hizmetine çok önem veriyoruz. Vatandaşlarımızın dinlenebilecekleri, çocukların güvenle oynayabileceği yeşil alan sayımızı artırmak için Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz yoğun bir mesai harcıyor. Bu anlamda Seyrantepe Mahallemize kazandıracağımız 21 bin metrekarelik büyük parkımız mahallemize çok güzel bir hava katacak.

4 etaptan oluşan parkımızda çalışmalarımızı hızlı bir şekilde ilerletiyoruz ve tamamlandığında gerçekten o bölgedeki vatandaşlarımız için güzel bir dinlenme ve yaşam alanı oluşturulacak. Yeni parkımızın ilçemize, Seyrantepe’ye şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah bu hizmetlerimizi artırarak ilçemizi ilmek ilmek örmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Karaköprü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 2023 yılı sonuna kadar ilçeye toplamda 100 bin metrekarenin üzerinde yeşil alanın ilçeye kazandırılması hedefleniyor.

 

 


Foto Galeri