MEHMETÇİK'E YENİ YOLLAR AÇILIYOR

MEHMETÇİK'E YENİ YOLLAR AÇILIYOR Karaköprü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yeni konutlaşma alanı olan Mehmetçik Mahallesinde yol ihtiyacını gidermek için yeni yollar açarak vatandaşların hizmetine sunuyor

Şanlıurfa’nın her geçen gün büyüyen ilçesi Karaköprü’de yeni yerleşim alanlarıyla beraber yol ihtiyacını karşılamak için Karaköprü Belediyesi Fen İşleri ekipleri yeni yollar açarak ihtiyacı gideriyor.

 

İlçenin yeni gözde konutlaşma alanlarından olan Mehmetçik Mahallesinde yeni yollara ihtiyaç duyulurken, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'nin talimatıyla Fen İşleri ekipleri uygun olan yerlerde yeni yollar açarak mahalleye kazandırıyor. Açılan yolların altyapı çalışmaları tamamlanana kadar vatandaşların kullanabilmesi için stabilize malzeme serimi yapılarak çamurlaşmasının önüne geçilirken, altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla kilitli parke döşeme işlemi gerçekleştirilerek yeni yollar hizmete sunulacak.

 

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, kış ayları gelmeden mahalledeki yol sıkıntısını gidermeyi hedeflediklerine dikkat çekerek, fen işleri ekiplerinin yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu kaydetti.

 

Başkan Baydilli, "Karaköprü sürekli talep gören gözde bir ilçe olduğu için yapılaşma alanlarımız gün geçtikçe artıyor. Mehmetçik Mahallemiz de bu anlamda yeni yapılarla nüfusunu artıran bir potansiyeldedir. Biz de mahallemizdeki eksikleri biliyoruz ve gidermek için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Her şeyden önce yol geldiği için mahallemizde yeni yol açma çalışmalarımızı yoğun bir tempoyla sürdürüyoruz.

 

İnşallah kış ayları gelmeden mahalledeki yol ihtiyacını önemli oranda bitirip vatandaşlarımızın bu yönde sıkıntı yaşamasının önüne geçeceğiz. Yeni yollarımız ilçemize ve Mehmetçik Mahallemize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Mehmetçik Mahallesi sakini vatandaşlar da yapılan çalışmalardan memnun olduklarını, gerek yol gerekse diğer sızıntılarının çözümü için uğraşıldığını belirttiler. Vatandaşlar yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Baydilli ve ekibine teşekkür ettiler.

 

Karaköprü Belediyesi Fen İşleri ekipleri program dahilinde Doğukent, Seyrantepe, Güllübağ ve Batıkent mahallelerinde yeni yol açma ve kilitli parke döşeme çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

www.karakopru.bel.tr

 

 

     

 


Foto Galeri