KARAKÖPRÜ'DE GENÇLER İÇİN 4 YENİ OKUMA EVİ KAZANDIRILIYOR

Karaköprü Belediyesi gençlerin eğitimine katkı sunmak için ilçeye kazandırdığı okuma evlerine yenilerini ekleyerek 4 yeni okuma evinin yapımı için çalışmalarını sürdürüyor

Her zaman gençlerin ve eğitimin destekçisi olan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ile Karaköprü'de gençlere yönelik hizmetlere yenileri ekleniyor. Başkan Baydilli'nin her mahalleye okuma evi kazandırma hedefiyle mevcut okuma evlerine 4 tane daha okuma evi ekleniyor.

Daha önce Esentepe, Atakent, Seyrantepe ve Doğukent Mahallelerine yapılan okuma evlerinde gençler konforlu ortamda sınavlara ve okul derslerine çalışırken, daha fazla öğrencinin faydalanabilmesi ihtiyaç olan yerlere yeni okuma evleri kazandırılarak gençlerin hizmetine sunulacak. Batıkent, Seyrantepe ve Atakent Mahallelerinde yeni okuma evlerinin inşaat çalışmaları hızla sürerken, Karşıyaka Mahallesine yapılacak okuma evinin yapımına önümüzdeki günlerde başlanacak.  

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli gençliğe yapılan yatırımın ülkenin ve şehrin geleceğine yapıldığına dikkat çekerek, eğitimli ve donanımlı birey yetişmesine bir nebze katkı sunmak için okuma evleri kazandırdıklarını ifade etti.

Başkan Baydilli, “Şanlıurfa genç nüfus potansiyeli çok yüksek olan ve bu potansiyelin eğitimle değerlendirilmesi geren bir şehirdir. Biz de ilçemizdeki gençlerin eğitimine katkı sunmak için çeşitli proje ve hizmetlerle katkı sağlıyoruz. İlçemize gençlerin konforlu, sessiz ortamlarda ders çalışabilecekleri okuma evleri kazandırıp onların sınavlarına daha iyi hazırlanmalarına yardımcı oluyoruz.

Daha önce ilçemize kazandırdığımız 4 adet okuma evine yenilerini eklemek için çalışmalara başladık ve şu an 3 mahallemizde okuma evlerinin inşaatları devam ederken, Karşıyaka Mahallemizde de önümüzdeki günlerde temeli atıp çalışmaları hızlandıracağız.

Karşıyaka Mahallemize kazandıracağımız okuma evimiz 324 metrekare, Batıkent, Seyrantepe ve Atakent Mahallelerinde yapımı süren okuma evlerimiz de 311 metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. İnşallah bunları ve daha sonra diğer mahallelerimize yapacağımız okuma evlerimiz kısa sürede tamamlanıp gençlerimize ders çalışma ve kitap okuma yeri olarak hizmet verecek. Okuma evlerimiz şimdiden ilçemize ve öğrenci kardeşlerime hayırlı olsun” diye konuştu.

Karaköprü Belediyesi, gençlerin ders çalışma ortamı ihtiyacını karşılamak için talepler dahilinde ilçeye yeni okuma evi kazandırma çalışmalarını sürdürecek.

 

 


Foto Galeri