BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak bu mübarek gecenin yaraların hızlıca sarılmasına, millettin zorluktan çıkarak feraha ulaşmasına vesile olmasını diledi

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, bu gece idrak edilecek olan Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Baydilli mesajında Miraç gecesinin tüm İslam alemine ve ülkemize hayırlı olmasını dilerken, deprem felaketinin ardından yaraların hızlıca sarılıp güzel günlere ulaşma temennisinde bulundu.

Başkan Baydilli mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Şanlıurfa’mızın da içerisinde bulunduğu 10 ilde asrın felaketi diye adlandırılabilecek büyüklükte bir deprem yaşadık. Çok fazla canımızı yitirdik, yaralılarımız var, şehirlerimiz tahrip oldu. Bu zorlu dönemde milletimiz kenetlendi ve öylesine güzel bir yardımlaşma seferberliği ortaya çıktı ki İnşallah böylece kısa sürede yaralarımızı saracağız.

Bu gece Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) miraca yükseldiği, mübarek bir yolculuk yaptığı Miraç gecesidir. İçerisinde olduğumuz mübarek üç ayların içindeki önemli gecelerden olan Miraç gecesi İnşallah ülke olarak yaralarımızın hızlıca sarılmasına, acılarımızın bir nebze azalmasına vesile olur.

Miraç gecesinde depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için, yakınlarını kaybeden acılı kardeşlerimiz için bolca dua edelim, rahmet okuyalım ve sabır dileyelim. Kur’an-ı Kerim’de İnşirah Suresi 5. ayetinde belirtildiği gibi ‘Muhakkak her zorlukla beraber bir kolaylık vardır.’ İnşallah biz de bu gecenin hürmetine bu zorlu dönemi sabırla atlatırız ve yeniden ferah günlere erişiriz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin, vatandaşlarımızın Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum. Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara şifa, acılı yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum.”