BAŞKAN BAYDİLLİ’DEN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak tüm İslam aleminin kandilini kutladı

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Mevlid Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Baydilli mesajında tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) dünyaya bir nur olarak gelişinin yıldönümüne erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Başkan Baydilli, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İnsanlığa rahmet, İslam’a rehber ve aleme nur olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin doğumu dolayısıyla kutladığımız Mevlid Kandili’ne erişmenin sevinci içerisindeyiz. Acılar, sıkıntılar içerisindeki dünyanın beklediği rahmet peygamberinin dünyaya teşrifiyle gönüllere huzur, yeryüzüne nur indi. Sadece kendi kavmi değil, tüm insanlığın kurtuluşu için mücadele eden, dua eden ve hak dini yayan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.), örnek olması, merhameti, güvenirliği ve öğrettikleriyle sadece İslam dünyasında değil tüm dünya tarafından saygı ve takdir görmüştür.

İslam dininin değerlerini ve Allah’ın emirlerini insanlığa ulaştırırken gerek hayat tarzı gerekse söz ve düşünceleriyle örnek olan Peygamberimiz, yaratılış ve var oluşun gayesini anlamaya, bilgiye ve inanca davet ederken kötülüklere karşı bir zırh gibi durmuştur.

Mevlid Kandili gününde bu örnek hayatı, rahmet ve merhamet Peygamberini anlamak için okuyalım, öğrenelim. Onun açtığı kutlu yolda onun rehberliğine, bize emanet ettiği kitaba ve sünnetine sımsıkı bağlanalım. 

Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandili’nin, başta ülkemiz ve tüm İslam âleminin huzur, sağlık ve mutluluğuna vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz eder, bu mübarek gecenin herkese hayırlar getirmesini dilerim.”