KARAKÖPRÜ'DE ÇOCUKLAR ZAMANINI KUR'AN-I KERİM ÖĞRENEREK DEĞERLENDİRİYOR

Karaköprü Belediyesi yaz tatilin çocukların verimli bir şekilde değerlendirmesi için açtığı Kur'an-ı Kerim kursunda çocuklara Elif Ba ve ilk adım dini eğitim veriliyor

 
Karaköprü Belediyesi bünyesinde çocukların yaz tatilini değerlendirmesi için açtığı yaz kursları kapsamında devam eden Kur'an-ı Kerim kursuna katılan çocuklara Elif Ba ve temel dini bilgiler eğitimi veriliyor.
Karaköprü Belediyesi Necmettin Cevheri Kültür Merkezinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılan kursta Kurs eğitmeni Sanayi Camii eski İmamı İsmail Zorlu tarafından çocuklara temel eğitim verilirken, telaffuz ve meal eğitimiyle birlikte namaz sureleri ve duaları öğretiliyor.
Kurs eğitmeni Sanayi Camii eski İmamı İsmail Zorlu, çocukların kursta belirli bir seviyeye geldiğini ve boş zamanlarını Kur'an-ı Kerim eğitimiyle verimli bir şekilde değerlendirdiklerini dile getirdi.
Zorlu, “Burada eğitim gören çocuklarımız dini bilgileri daha doğru bir şekilde öğreniyor. Dönemin kötülüklerine karşı çocuklarımız zamanını Kur'an-ı Kerim öğrenerek, görgü ve ahlak kurallarını öğrenerek değerlendiriyor. Karaköprü Belediye Başkanımıza bu imkanları sağladığı için çocuklar adına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kursiyer çocukların aileleri ve çocukları için açılan kurslardan ve sağlanan imkanlardan memnun olduklarını ifade ederek Karaköprü Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

 


Foto Galeri