BAŞKAN BAYDİLLİ'DEN RAMAZAN AYI MESAJI

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 11 ayın sultanı Ramazan ayının gelişi dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm İslam aleminin Ramazan ayının hayırlı olmasını diledi.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Ramazan ayının gelişi vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Baydilli, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’ın dünyada barışa, iyiliğe ve huzura vesile olmasını diledi.

Başkan Baydilli mesajında şu cümlelere yer verdi:

 “Allah’a olan kulluk şuurunun derinden hissedildiği, birlik ve beraberliğin daha sıkı olduğu 11 ayın sultanı Ramazan ayına girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan ayında, oruç ibadetinin yanında yardımlaşma içerisinde olmamız, ihtiyaç sahiplerini gözetmemiz gerekiyor.  Ramazan, İslâm’ın rahmetle yoğrulmuş adaletini, bilgi ve hikmetle bütünleşmiş ahlâkını bütün insanlığa gösteren bir aydır. Bu mübarek ayın günlerinden ve gecelerinden feyiz almamız gerekiyor.  

Ramazan’ın en güzel yaşandığı, maneviyatının hissedildiği şehirlerden biri olan Şanlıurfa’mızda yine dolu dolu yaşatmak için kurumlar olarak elimizden geleni yapmaya çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin ve İslam aleminin Ramazan ayını kutlar, hayırlar getirmesini dilerim.”