KARAKÖPRÜ’DE YENİ PARKLAR KAZANDIRILIYOR

Karaköprü Belediyesi ilçedeki yeşil alan oranını artırmak için ilçeye yeni parklar kazandırma çalışmalarını sürdürüyor. Güllübağ mahallesine kazandırılacak olan 6 bin metrekarelik parkta çalışmalar devam ediyor

Değişen ve hızla büyüyen ilçe Karaköprü'de betonarmeleşmeye karşı yeşil alan oranını artırma adına çalışan Karaköprü Belediyesi, Güllübağ Mahallesine kazandıracağı 6 bin metrekarelik yeni parkın çalışmalarını sürdürüyor.

Mahalledeki vatandaşların talebi üzerine Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin talimatıyla mahalleye kazandırılan parkta çalışmaların büyük bir kısmı tamamlanırken, ağaç dikimi ve çevre düzenleme işlemleri gerçekleştiriliyor. Güllübağ'da yaşayan vatandaşların yeşil alan ve yaşam alanı ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayacak olan parkın içerisinde çocuk oyun grupları, yürüyüş yolu, fitness grupları, oyun sahaları ile oturma grupları bulunuyor.

Güllübağ Mahallesinin yeni yeni gelişen bir mahalle olduğunu ifade eden Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli buradaki yeşil alan ihtiyacını bir nebze gidermek için 6 bin metrekarelik bu parkı kazandırdıklarını ifade etti.

Başkan Baydilli, “Bina sayısının sürekli arttığı ilçemizde böyle yeşil alanlar, dinlenme alanları çok değerlidir. Biz de vatandaşlarımızın nefes alacağı, zaman geçirip dinlenebileceği bu parklarımızı ilçemize kazandırıyoruz. Parkımız mahallemize ve ilçemize şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Karaköprü Belediyesi, 2022 yılında ilçeye 50 bin metrekarenin üzerinde alanı kapsayacak olan 10 adet park kazandırmayı hedefliyor.

 

 


Foto Galeri