KARAKÖPRÜ’DE KAPALI YÜZME HAVUZU ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Karaköprü Belediyesinin ilçeye kazandıracağı kapalı yüzme havuzunun en kısa sürede hizmete açılması için çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor

Karaköprü Belediyesinin ilçeye kazandıracağı kapalı yüzme havuzu için çalışmalar sürüyor. Doğukent Mahallesinde 6 bin m2 alanda yapılan havuzun kaba inşaatı büyük oranda tamamlanırken, kapalı alanda havuzun içi ve soyunma odalarının yapımı ile havuz dışındaki yeşil alan ve çevre düzenlenmesi çalışmaları devam ediyor.  

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, ilçedeki kapalı yüzme havuzu eksiğini gidermek adına önemli bir projeyi hizmete sunmak üzere olduklarını ifade ederek, “Vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi ilçemize bir kapalı yüzme havuzu kazandırıyoruz. Çalışmalarda artık son aşamalara gelindi ve yüklenici firmaya çalışmaları hızlandırmaları konusunda talimat verdik. İnşallah tamamlandığında yarı olimpik kapalı havuzu, açık alandaki parkıyla, dinlenme alanlarıyla birlikte güzel bir kompleks olacak” diye konuştu.

Doğukent Mahallesinde bulunan yarı olimpik kapalı yüzme havuzu bin metrekaresi kapalı, 5 bin metrekaresi de açık olmak üzere 6 bin metrekare üzerinde yapılacak.