BAŞKAN BAYDİLLİ'DEN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Baydilli, vatan müdafaasının bu dönemde de aynı ruhla devam ettiğini dile getirdi.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli Cumhuriyet Bayramı mesajında şu cümlelere yer verdi:

“Destanlar ve zaferlerle dolu tarihimizde Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde  milletimizin en kötü dönemde büyük fedakarlıklarla vatan müdafaası yaptığı ve sonucunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurulduğu günün 96. yıldönümüne gelmiş bulunmaktayız. 

 Aziz milletimiz büyük kahramanlık örneği göstererek kurduğu Cumhuriyeti yine milletimiz her tehlikede milli irade göstererek her zaman korudu. Bugün de geçmişte olduğu gibi tüm dış müdahalelere, saldırılara karşı devlet ve millet olarak göğsümüzü siper etmiş, fedakarlıklarla kurulan Cumhuriyeti gerekirse canımızı vererek koruma gayreti içerisindeyiz.

İnşallah 96 yıldır olduğu gibi gelecekte de Cumhuriyet çatısı altında, birlik ve beraberlik içerisinde yaşamaya devam edeceğiz. Allah devletimizi ve milletimizi tüm şer güçlerden, iç ve dış düşmanlardan korusun.

Bu duygu ve düşüncelerle vatanı için çekinmeden canını feda etmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimize saygılarımı sunuyorum. Tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum."