KAMUOYUNA DUYURU

Şanlıurfa'nın merkez Karaköprü Belediyesi olarak 3 yıldan bu yana yaklaşık 2000 (iki bin) vatandaşımıza her Cuma günü yaz aylarında soğuk içecek, kış aylarında ise sıcak çorba ikramında bulunuyoruz.

02.11.2018 Cuma günü saat 06.30’da Çankaya Mahallesi Mahmut Tuncer Caddesi Karaköprü Belediyesi ek hizmet binası önünde bulunan sabit ikram çeşmesinde vatandaşlarımıza çorba ikramında bulunulmuştur.

Saat 07.30’da seyyar olan ikram çeşmemizde ilçe sınırlarımızda bulunan Abdülselam Halat İlk ve Ortaokulunda öğrencilere çorba ikramı yapılmıştır.

Yapılan çorba ikramının ardından birkaç saat sonra bazı öğrencilerde mide bulantısı ve kusma vakası yaşanmıştır. Sağlık ekibinin okula gelmesi ile 49 öğrenci tedbir amaçlı hastaneye kaldırılmış olup gerekli müdahalenin ardından taburcu edilmişlerdir. Çocuklardan alınan kan örneklerinde ve tahlil sonucunda herhangi bir sorunla karşılaşılmamıştır.

Olayın yaşanması ile birlikte Karaköprü Belediye Başkanımız Sayın Metin Baydilli’nin talimatıyla Başkan yardımcılarımız ve ilgili personelimiz gelişmeleri yakından takip ederek öğrencilerimiz ve velilerimizle yakından ilgilenmişlerdir.

Öte yandan; taburcu edilen öğrenciler, okul yönetimine dağıtılan çorbadan 4-5 bardak içtiğini beyan etmiştir. Ayrıca, aynı çorbadan içen ve bir alışveriş merkezinde sinemaya giden aynı okuldan 120 öğrencide ise herhangi bir rahatsızlığa rastlanmamıştır.

Çorbadan alınan numune incelenmek üzere yetkililere teslim edilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur…