KARAKÖPRÜ'DE ÇARŞI KURULUYOR

Karaköprü Belediyesi ve Karaköprü İlçe Kaymakamlığı tarafından özellikle engelli ve dezavantajlı vatandaşların işletmesi ve kullanması amacıyla 24 dükkanlık küçük bir çarşı kuruluyor. Çarşı projesinin inşaatı devam ederken kısa bir süre içi

Karaköprü Belediyesi ve Karaköprü İlçe Kaymakamlığı tarafından özellikle engelli ve dezavantajlı vatandaşların işletmesi ve kullanması amacıyla 24 dükkanlık küçük bir çarşı kuruluyor. Çarşı projesinin inşaatı devam ederken kısa bir süre içinde bitirilip hizmete açılması planlanıyor

Karaköprü Belediyesi ve Karaköprü İlçe Kaymakamlığı hem ilçedeki çarşı ihtiyacını gidermek hem de dezavantajlı vatandaşları iş hayatına teşvik etmek amacıyla çarşı projesini hayata geçiriyor.

Çankaya mahallesinde yapılacak olan çarşıda bulunan dükkanları çoğunlukla dezavantajlı ve engelli vatandaşların işleteceği öğrenilirken, çarşı projesi içinde 24 adet dükkan yer alıyor.

İnşaat devam eden Karaköprü Belediyesi çarşı projesi 1715 m2 alan üzerine kuruluyor. İçerisinde aktar, züccaciye, kurutulmuş sebzeci, Telkari dükkanı, sahaf, kırtasiye, ayakkabı tamircisi, cafe ve restoran gibi dükkanların olacağı çarşıda dükkanların boyutu 14 m2 , 22 m2, 31 m2 ve 42 m2 arasında değişirken, bu projeyle vatandaşların birçok ihtiyacını giderecek işletmeler yer alacak.

Proje ile ilgili konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, bu projeyle hem Karaköprü'ye bir çarşı kazandırmak hem de engelli ve dezavantajlı bireylerin istihdamına katkı sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi.

Başkan Baydilli, "Karaköprü'müz yeni gelişen ve büyüyen bir ilçe olduğu için bazı ihtiyaçları olabiliyor. Özellikle ilçemizdeki çarşı ihtiyacını gidermek için mini çarşı projemizi hayata geçiriyoruz. Bu projede ayakkabı tamircisi, kurutulmuş sebzeci, sahaf, aktar gibi ilçemizde çok fazla bulunmayan esnaflar hizmet verecek ve vatandaşlarımızın bu konuda ihtiyaçları giderilecek. Ayrıca bu dükkanlarımızda çoğunlukla engelli kardeşlerimiz ve dezavantajlı durumdaki vatandaşlarımız istihdam edilecek, böylece bu kardeşlerimiz de iş hayatında yerini almış olacak. Projemizde çalışmalar devam ediyor, İnşallah en kısa sürede tamamlayıp hizmete açacağız. Bu projede emeği geçen İlçe Kaymakamımız Ahmet Yıldız'a çok teşekkür ediyorum. Çarşımız şimdiden Karaköprü'müze hayırlı olsun" diye konuştu.