KARAKÖPRÜ'DE HEDEF SİNEKSİZ BİR YAZ

Karaköprü Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla birlikte ilçede temizlik ve ilaçlama çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Karaköprü Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla birlikte ilçede temizlik ve ilaçlama çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor

Karaköprü Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçe genelinde sineksiz bir yaz mevsimi geçirilmesi amacıyla ilaçlama çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Ekipler merkez ve kırsal mahallelerde araçlar ve sırt pompalarıyla kara sinek, sivrisinek, haşere ve larvaların artmasını engellemek için her tarafta ilaçlama çalışması yapıyor.

Her mevsim devam ettirilen ilaçlama çalışmaları yaz aylarının gelmesiyle arttırılırken, özellikle vatandaşların sık kullandığı alanların dışında; haşere ve sineklerin yaşam alanı olan rögarlar, çöp konteynırları, dereler ve sazlık alanlarda etkin mücadele gösterilen çalışmalar kapsamında yeşil alanlar da ilaçlanıyor.

Karaköprü Belediyesi'nden yapılan açıklamada,  ilaçlama hizmeti almak isteyen vatandaşların 444 9 657 numaralı telefondan Beyaz Masa birimine taleplerini bildirmelerinin yeterli olduğu ifade edildi.